Метрологічний центр: як проходить повірка побутових лічильників

01/08/2021
Метрологічний центр: як проходить повірка побутових лічильників

Одвічне побутове питання: чи можна обманути газовий лічильник? Магніти, пломби-підробки, заблоковані показники - всі ці відомі хитрощі легко викрити.

Як повіряють лічильники, скільки на це йде часу і, головне: який він - їхній термін придатності. І що робити, коли лічильник не пройшов повірку?

Класичні - аналогові. Або електронні. Перевірять у Метрологічному центрі усіх!

Процес перевірки в Метрологічному центрі значно пришвидшили технології: обладнання автоматизоване, а ключові процеси контролюються дистанційно. Це - нівелює ''людський фактор''. Підприємство обладнане калібровочними та повірочними системами німецьких компаній Innotech Meter Calibration Systems GmbH та Hess, а також приладовими стендами Ametek (США) та Beamex (Фінляндія).

До метрологічного центру пристрої привозять у різному стані (брудні, іржаві), тут їх приймають і сканують, присвоюють спеціальні коди.

Старі лічильники зустрічаються часто, строк повірки лічильника сягає 8 років. Всю інформацію про лічильники у Метрологічному центрі можна дізнатися за спеціальним кодом. Після сканування лічильники відправляють на мийку, а далі перший етап перевірки - магніт!

Найулюбленіший ''лайфхак'' українців з лічильниками: ''Магніт щоб не крутило'' - не пройде. Бо сліди залишаються і їх за допомогою спеціального обладнання легко фіксують на підприємстві. Є вузли обліку, які не проходять перевірку.

«Через лічильники пропускається витрата повітря, їх робоча. І встановлюється на лічильники імпульсні диски, які обертаються. І з датчика зчитується імпульс. Вся інформація про стан лічильника відображається на екрані. Використовуються нові установки. Обсяги збільшуються, точність повірки також збільшуються. Інноваційні технології РГК Метрологічного центру дозволяють значно скоротити час повірки лічильників у десятки разів: за 3 хвилини тут повіряють 60 побутових лічильників, тоді як раніше на повірку такої партії лічильників витрачалось майже 2,5 години» - зауважує Михайло Мельник, інженер з метрології.

За рік через це устаткування може проходити до 200 тисяч облікових приладів - це чверть від потреби українців.

Загалом, в Україні планують побудувати ще чотири таких заводи. Це дозволить перевіряти до мільйона побутових та до 60 тисяч промислових лічильників.

З початку 2021 року РГК Метрологічний центр виконав повірку 60 тис. побутових лічильників та 500 промислових приладів обліку газу.

Ми використовуємо файли cookies для полегшення роботи з нашим сайтом, а також для збирання анонімної статистики. Якщо ви продовжуєте використовувати цей сайт, ви погоджуєтеся на використання файлів cookies. Детальніше у Політиці конфіденційності